Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Dziwne skrzypienie przy skręcaniu w prawo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Dziwne skrzypienie przy skręcaniu w prawo

    czytając ten wątek ,to wydaje mi się ,że Mirek za mało dbał o samochód :roll: :shock: :lol:
    ludzie jednak mają różne zboczenia ale jak kto lubi :wink:

  • #2
    [O1] Dziwne skrzypienie przy skręcaniu w prawo

    Wracając dzisiaj z roboty skręcam pod blok i słyszę jakieś dziwne skrzypienie, jakby jakaś guma skrzypiała. Nie trzeba kręcić mocno, wystarczy przekręcić kierownicę na tyle żeby manetka od kierunkowskazów znalazła się "między" lewymi ramionami kierownicy. Skrzypienie słychać tylko do jakichś 20-30 km/h. Maglownicę wykluczam, bo przy skręcaniu w lewo jest cisza. Dźwięki dochodzą jakby z okolic lewego przedniego koła (choć może to złudzenie z pozycji kierowcy). Dziwi mnie to, bo jakieś 2 tygodnie temu byłem sprawdzić zbieżność i facet mówił, że zawieszenie wygląda ok, choć tulejki na lewym wahaczu następnej zimy nie przejeżdżą. Możliwe żeby w ocenie ich żywotności się aż tak pomylił?
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • #3
      rafiki, wystarczy trochę soli i wody i zaczyna skrzypieć jak stary tapczan :diabelski_usmiech a tak na poważnie to sprawdź gumy na drążku stabilizacyjnym,w swojej OI też to przerabiałem :wink: :szeroki_usmiech


      TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

      Komentarz


      • #4
        rafiki, To tylko gumy a sól,mróz,brud temu sprzyja.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          Sprężyna cała?

          Komentarz


          • #6
            Może łożysko?Mam ten sam problem i diagnosta mi zdiagnozował łożysko i faktycznie koło ma luzy.
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Jutro jestem umówiony ze znajomym mechanikiem co by obejrzał co tam siedzi przy tym prawym kole. Póki co to się uspokoiło i czasem słychać raz na dzień a czasem w ogóle. Skrzypi tylko przy prędkościach manewrowych do +/- 20 km/h

              [ Dodano: Sro 04 Mar, 15 18:24 ]
              FishPL, sprężyna cała, bo już mi raz pękła i wiem jakie są objawy

              [ Dodano: Nie 08 Mar, 15 22:55 ]
              mechanik cały przód obejrzał i stwierdził, że nie widać żeby coś było nie takie jak być powinno. Stwierdził, że najprawdopodobniej to skrzypią jakieś gumy, ale nie był w stanie określić które, bo akurat nic nie hałasowało. Ogólnie w jego ocenie nic groźnego się nie dzieje, mam się nie przejmować i jestem przewrażliwiony
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X